4

KKY Operasyon İşlemleri Paylaşım Forumu

-

Değerli Trafik Müdürlüğü çalışanları KKY Tren Planlama ve Operasyon İşlemleri paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu websitesi üzerinde KKY-İYBS-Tren Planlama ve Operasyon İşlemleri modülüne  ait uygulama ve eğitim dökümanlarının tamamı bulunmaktadır.Kullanıcılar bu modülle ilgili karşılaştıkları sorunlaı buradan paylaşabilirler.Türkiye genelinde bu modülle ilgili kullanıcılar arasında standart oluşturma ve paylaşım ve eğitim amacına yönelik olarak 1.Bölge Müdürlüğü KKY Tren Planlama ve Operasyon İşlemleri Bürosu tarafından hazırlanmıştır.Dökümanları yazdırabilir veya videoları izleyerek çalışmalarımızı gerçekleştirebiliriz.Tüm çalışma arkadaşlarımıza verimli ve faydalı olması dileklerimizle İyi çalışmalar diliyoruz. ( Site Yönetimi)

1

Manevra Planlaması ve Yürütme

-
  • Manevra Planlaması ve Yürütme Ekranında yaşanan en büyük sorun manevra emri daha önce üretilen vagonlardı. Manevra işleminin yapılamaması ve Tren Çıkışı sırasında “Trende manevrası tamamlanmamış vagonlar var” hatası vermekteydi.15.01.2013 tarihi itibariyle hiçbir vagon üzerinde manevra emri bulunmamaktadır.Kullanıcıların dikkatli bir şekilde manevra işlemini sonuçlandırmaları gerekmektedir.

Osman SAYAR

1

Tren Teskili Olusturma

-

Tren Teşkilinin yapılması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus lokomotif ve vagonların sahamızda bulunması gerekmektedir.Eğer sahamızda lokomotif ve vagonlar önceden girildiyse TREN TEŞKİLATI ekranında kolayca seçim trenimize verebiliri.

1

Tren Tehir Giriş Ekranı

-

Tren Tehir Girişi ekranıyla ilgili düzenlemeler yapıldı ve canlı kullanıma açılmıştır .Tren Tehir Giriş ekranında yenilikler yapılmış ve tehir ve kazanımlar oldukça basit ve hızlı bir hale getirilmiştir. (Site Yönetimi)

 

http://www.tcddhaydarpasatrafik.com/TrenTehir/trenTehirIslemleri.aspx

Birkaç gün içinde canlı uygulamaya açılacak .Şu anda test uygulamaları yapılıyor.

YENİ TEHİR GİRİŞ EKRANI TEHİRLER GİRİLDİKTEN SONRA SAATİ OTOMATİK HESAPLA DİYORUZ VE SAKLA DİYORUZ TEHİR GİRİŞİ YAPILMIŞ OLUYOR,  BUNDAN SONRAKİ AŞAMA TRENİN VARIŞ İŞLEMİNİ YAPMAK

Abdurrahman KÖMESÖĞÜTLÜ

KKY TREN PLANLAMA VE OPERASYON İŞLEMLERİ : Hoşgeldiniz !

Giriş Yap

Kayıp Parola

Kayıt Ol